امروزه بیان و شیوه های تبلیغاتی متفاوت تر و بهتر از قبل پیش می رود. یکی از روش های تبلیغاتی که در بین جوانان و نوجوانان مورد استقبال قرار گرفته است، استفاده از پیکسل ها هستند. حال قبل از اینکه به موضوع مواد خام پیکسل بپردازیم، کمی درمورد پیکسل و کاربرد های آن صحبت کنیم. انواع مدل های پیکسل را می توانید در سایت فروشگاه بانک پیکسل مشاهده فرمایید.

پیکسل چیست؟

پیکسل ها نوعی بج سینه هستند که در شکل های محدودی ساخته می شوند. در واقع وسیله ای هنری، کاربردی هستند که علاوه بر سنجاق سینه ای اسپرت و تبلیغاتی، به شکل وسیله های کاربردی دیگری مانند کش مو، پیکسل مگنت دار، بوک مارک پیکسلی، جاسوییچی و … نیز ساخته می شوند. بر روی پیکسل های دایره شکل چاپ متن، اشکال، تصویر مورد نظر چاپ شده و بر رو آن یک لایه سلفون مانندی برای محافظت کشیده می شود. موضوع چاپ شده می تواند عاشقانه، مذهبی، فوتبالی، پندآمیز، شعار، تبلیغ و… باشد.

کاربرد پیکسل

بسیاری از جوانان برای نشان دادن تفکرات و ایده های خود از پیکسل های سوزنی استفاده کرده و آن ها را به لباس و یا کیف و لوازم خود متصل می کنند. در بسیاری از موارد نیز شرکت ها، فروشگاه ها، باشگاه ها و غیره در افتتحاحیه خود، پیکسل تبلیغاتی پخش کرده در حالیکه لوگو و اسم برندشان را برروی پیکسل چاپ نموده اند. در نهایت پیکسل ها یکی از انواع کارهای هنری هستند که برای هدیه دادن نیز می توانند مناسب باشند.

اندازه و اشکال

پیکسل ها می توانند از جنس فلزی، پلاستیکی، چوبی و… و به شکل دایره، مربع و مستطیل ساخته شوند. بیشتر پیکسل ها به شکل دایره هستند. ابعاد پیکسل ها با توجه به کاربرد آن ها می تواند متفاوت باشد و از شعاع میلی متر تا میلی متر ساخته شوند. پرکاربردترین پیکسل ها با شعاع ۴۴ و ۵۸ میلی متر هستند.

پیکسل خام

پیکسل خام پیکسلی است که هنوز چاپ و مراحل نهایی بر روی آن انجام نشده است و طرح مورد نظر باید بر روی آن چاپ شود. چاپ روی پیکسل می تواند براق و یا مات باشد. در سال های قبل پیکسل های خام تنها از کشور چین وارد می شد اما حالا با تهیه و تولید مواد خام پیکسل با کیفیت، پیکسل ایرانی نیز تولید می شود. پیکسل خام شامل یک رویه، بدنه پلاستیکی یا فلزی و ابزاری که با توجه به نوع پیکسل متفاوت است، می تواند باشد.

مواد خام پیکسل چیست؟

مواد خام پیکسل شامل مواد و یا ابزاری هستند که برای ساخت یک پیکسل به آن ها نیاز داریم. هر چه مواد خام پیکسل با کیفیت تر باشد، چاپ پیکسل با کیفیت تر خواهد بود. پیکسل خام، طلق، کاتر، کاغذ، دستگاه چاپ پیکسل با کیفیت جزو وسایلی هستند که برای تولید پیکسل نیاز داریم. مواد خام پیکسل نیز می تواند چینی و یا ایرانی باشد. پیکسل با سوزن یک تکه تولید ایران و چین و پیکسل با سوزن دو تکه تولید ایران است. البته مواد خام پیکسل ایرانی دارای هزینه کمتری هستند.

انواع پیکسل خام

پیکسل سوزنی، پیکسل مگنتی، پیکسل جا کلیدی یک طرفه و دو طرفه و … انواعی از پیکسل های خام هستند.

پیکسل خام سوزنی

یکی از پرکاربردترین پیکسل ها، پیکسل سوزنی است که به شکل دایره ای تولید می شوند. پیکسل های سوزنی می توانند به دو صورت فلزی و یا پلاستیکی باشند که تنها تفاوت این دو پیکسل در جنس قسمت زیره ی این دو پیکسل می باشد. در قسمت پشتی پیکسل های سوزنی گیره ی سوزنی برای اتصال پیکسل به پارچه وجود دارد. سوزن این پیکسل ها نیز می تواند به دو شکل یک تکه و دو تکه باشد. قسمت پشتی پیکسل همان بخش پایینی پیکسل با یک سوزن است در بالای این قسمت، قسمت رویی و طلق شفاف قرار دارد که همه ی آن ها با هم یک پیکسل خام سوزنی را تشکیل می دهند.

پیکسل خام مگنتی

پیکسل های مگنتی چاپ شده می توانند برای چسباندن بر روی یک سطح فلزی و یا به در یخچال استفاده شوند. مگنت های این پیکسل ها می تواند به دو صورت توکار و مخفی و یا به صورت جدا (مگنت واشری) به پیکسل متصل باشند. مگنت مخفی در قسمت زیره ی پیکسل جسبانده شده است و مگنت واشری با یک چسب دو طرفه ی قوی به پشت پیکسل متصل می شود. قیمت پیکسل خام با مگنت توکار از پیکسل مگنتی واشری گران تر است و هم قسمت رویه و هم زیره پیکسل فلزی است.

پیکسل خام جاکلیدی

این پیکسل می تواند یک طرفه یا دوطرفه باشد پیکسل یک طرفه شامل رویه، بدنه پلاستیکی یا همان بخش زیره خود که دارای زنجیر و حلقه ی متصل به آن نیز است که می تواند شکل آن در انواع جاکلیدی ها متفاوت باشد. در پیکسل جاکلیدی دو طرفه بخش پلاستیکی دو طرفه بوده و می تواند بر روی هر دو طرف چاپ صورت بگیرد. طرح و مدل زنجیر جاکلیدی ها می تواند مختلف باشد.

موارد نام برده شده تنها نمونه هایی از انواع اکسسوری های پیکسلی موجود در مجموعه بانک پیکسل می باشد. انواع پیکسل های دیگر موجود در بانک پیکسل شامل موارد زیر می باشند.

ـ گردنبند پیکسلی (زنجیری، چرمی، مهره ای)

ـ دستبند پیکسلی

ـ بوک مارک پیکسلی

ـ آویز ماشین پیکسلی( عطری، چرمی، چوبی و مهره ای)

ـ پاپ سوکت پیکسلی

ـ انواع جاکلیدی پیکسلی دو طرفه( پشت چوبی، پشت آیینه ای، پشت آیینه کرومی)

ـ جاکلیدی پیکسلی کرومی

ـ پیکسل در باز کن

تمامی مدل های گفته شده را در جنس و رنگ متفاوت، هم به صورت چاپ و هم به صورت خام می توانید از فروشگاه بانک پیکسل خریداری نمایید. برای دیدن اطلاعات بیشتر و قیمت ها به سایت فروشگاه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *