پیکسل چیست؟

پیکسل ها نمونه ی دیگری از بج سینه هستند که در سایز ها و طرح های متفاوت کاربرد دارند. حال سوال این است بج سینه چیست؟ نام بج از ریشه کلمه BADGE به معنی علامت، نشانه و یا امضا می آید و در واقعیت به وسیله ای معمولا کوچک که به عنوان یه نشان بر روی لباس مورد استفاده قرار گیرد، بج می گویند.

بج ها قطعات فلزی هستند که روی پیراهن اغلب سیاسیون، ورزشکاران، پرسنل شرکت ها و … دیده می شود برای مثال ورزشکاران بر روی پیراهن خود بج فلزی از لوگوی تیم خود را دارند و اغلب سیاسیون بج طرح پرچم کشور و یا نقشه کشورشان را بر روی لباس خود وصل می کنند که می تواند برای نشان امضای کاری و یا بیان اتحاد در یک گروه باشد.

از آن جایی که پیکسل نیز نوعی بج سینه است می تواند چنین کاربرد های داشته باشد اما پیکسل ها حالت رسمی کمتری داشته و بیشتر در بین گروه های مردمی، استارت اپ و نوجوانان و جوانان محبوب است همچنین این نوع پیکسل ها به علت چاپ و طرحی که بر روی خود دارند، یک کار هنری زیبا هستند.

پیکسل ها دارای یک قسمت جلویی هستند که بر روی آن طرح مورد نظر چاپ و یا رنگ می شود و بر روی آن طلقی برای ماندگاری بیشتر قرار می گیرد و در قسمت پشتی پیکسل بسته به نوع آن گیره و یا مگنت دارد و در مواقعی نیز از پیکسل ها، جا کلیدی و یا … تولید می کنند.

طرحی که بر روی پیکسل نشان داده می شود می تواند عقیده و تفکرات فرد مصرف کننده باشد، می تواند یک نماد جمعی باشد و حتی عکس شخص مورد علاقه تان باشد. در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید چه طرحی بر روی پیکسلتان باشد تا به نمایش بگذارید.

پیکسل سوزنی چیست؟

پیکسل سوزنی یکی از محبوب ترین انواع پیکسل است. این نوع پیکسل یک سوزن برای وصل شدن به لباس و کیف دارد که در نهایت درون یک قفل بسته می شود اما نکته قابل توجه این است که پیکسل سوزنی ایستادگی لازم را بر روی لباس ندارد و ممکن است بر روی لباس محکم نباشد و مثل بج سینه ایستادگی ندارد. پیکسل های سوزنی معمولا برای آویزان شدن به لباس و یا کیف استفاده می شوند. پیکسل سوزنی می تواند از جنس فلز و یا پلاستیک باشد.

همچنین انواع طرح پیکسل ها می تواند پیکسل پیکسل فانتزی، پیکسل متن فارسی، پیکسل مذهبی، پیکسل با متن انگلیسی، پیکسل ورزشی و … باشد که هر کدام معانی مختلفی مثل امید، عشق، تبلیغ یک برند و … داشته باشند.

انواع شکل و اندازه ی پیکسل سوزنی

انواع مختلفی از پیکسل ها مثل، پیکسل سنجاقی یا سوزنی، پیکسل مگنتی، پیکسل جاکلیدی، پیکسل آویز ماشین، پاپ سوکت پیکسلی و بوک مارک پیکسلی وجود دارند که هر کدام کاربرد های خود را دارند و با چاپ طرحی منحصر به فرد بر روی آن، می توانید یک هدیه جذاب برای دوستانتان فراهم آورید.

بانک پیکسل فروشگاه اینترنتی انواع پیکسل های گفته شده می باشد که انواع جدیدی از محصولات پیکسل را با طرح های مختلف برای شما عزیزان فراهم آورده است. برای مشاهده نمونه محصولات بانک پیکسل پیشنهاد می کنیم به سایت این فروشگاه مراجعه فرمایید.

همانطور که گفتیم ممکن است کاربرد و مفهومی که از استفاده پیکسل و یا بج گرفته می شود، یکسان باشد اما تفاوت هایی در ظاهر و طرح آن ها وجود دارد.

پیکسل در شکل و اندازه نسبت به بج سینه محدود است. پیکسل های سوزنی در انواع شکل های دایره، مربع، بیضی و مستطیل دیده می شوند که محبوب ترین نوع پیکسل ها، پیکسل دایره ای می باشد. اندازه ی پیکسل ها ممکن است متفاوت باشد.

در پیکسل دایره ای می توانیم انواع پیکسل با قطر های ۲۵، ۳۲، ۳۷، ۴۴، ۵۸، ۷۵ میلی متر را مشاهده کنیم اما بسته به طرح و اینکه به چه شکل قرار است از آن استفاده کنیم، می توانیم پیکسل ها را در اندازه متفاوت سفارش دهیم. رایج ترین پیکسل های دایره ای موجود در بازار ۴۴ و ۵۸ میلی متر قطر دارند.

کاربرد پیکسل سوزنی

پیکسل ها کاربردهای تبلیغات، هنری، تزئینی و به عنوان هدیه می توانند استفاده شوند. پیکسل های سوزنی می تواند ۰یکی از کارهای تبلیغاتی با هزینه ی مناسب باشد تنها نیاز است خلاقیت لازم برای چاپ طرح حفظ شود. پخش پیکسل های تبلیغاتی در مراسمات افتتاحیه، همایش ها و … جزو بهترین ایده ها است.

پیکسل های سوزنی در سال های اخیر طرفداران زیادی مخصوصا در میان جوانان و نوجوانان پیدا کرده است که طرح، متن و نظر و نشانه ی مورد نظرشان را با این پیکسل ها و اتصال آن ها به لباس و کیف نشان می دهند. در مواردی نیز ممکن است کسی علاقه به جمع کردن کلکسیون خاصی از پیکسل داشته باشد.

دستگاه های پیکسل زن

برای شروع و ساخت پیکسل ها به دستگاه های پیکسل زن نیاز داریم که نوع ایرانی آن وجود ندارد و بیشتر واردات آن از کشور چین است. این دستگاه ها نوعی دستگاه پرس و یا چاپ هستند و در دو نوع پیکسل زن ریلی و پیکسل زن چرخشی وجود دارند. در دستگاه پیکسل زن ریلی، قالب ها به شکل ریلی و در دستگاه پیکسل زن چرخشی قالب ها به شکل چرخشی حرکت می کنند. دستگاه پیکسل زن چرخشی قابلیت های بیشتری از جمله سریع تر بودن، راحت تر بودن دارد و در بعضی موارد، قالب های به جز دایره نیز می تواند به کار گرفته شود.

انواع متفاوتی از این دستگاه ها وجود دارد و برای خرید آن باید بیشتر تحقیق کرد. همچنین علاوه بر انتخاب یک دستگاه مناسب باید از مواد خام و اولیه ی با کیفیت نیز فراهم کنید.

فروشگاه بانک پیکسل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات بر پایه پیکسل هستند. شما می توانید کاتالوگ محصولات این فروشگاه را به صورت آنلاین در سایت فروشگاه بانک پیکسل مشاهده و پیکسل های مورد نظرتان را سفارش داده و یا خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *